Az álmennyezetbe süllyeszthető LED panelek kiváló alternatívát jelentenek a megszokott fénycsöves tükrös armatúrákkal szemben. A LED panel legfőbb előnye a teljesen káprázás mentes, egyenletes, lágy szórt fény. A LED panel használatát első sorban irodaházakba, kórházakba, iskolákba, közintézményekbe, tárgyalókban, folyosókon ajánljuk.
Népszerű led panel méretek: 60x30 cm-es led panel, 60x60 cm-es led panel, 120x30 cm-es led panel. Led panelek vásárlása esetén szállításnál a méret és súly miatt egyedi szállítási díjat alkalmazunk!
LED panel használata során több mint 65%-os energia megtakarítás érhető el. Ultra vékony és divatos formatervezés jellemzi, különböző méretekben kapható. A LED panel a megfelelően tervezett hőleadásnak köszönhetően, rendkívül stabil teljesítményt biztosít a panelvilágításnak. Azonnal bekapcsol, nem villog, nem bocsát ki búgó hangot, nincs RF interferencia. További jellemzők: fénykibocsátó félvezető chip, nincs izzószál, rezgésálló, kevésbé törékeny, élettartama akár 50.000 óra (hagyományos izzó élettartama 1.000 óra mindössze)
A LED panelt egyszerű telepíteni mennyezeti, fali és függesztett világításként egyaránt. A falon kívüli LED panelek szerelhetők oldalfalra és plafonra is. A süllyeszthető típusokat leginkább álmennyezetekbe és gipszkartonba beépítve használják. A led panel gipszkartonba történő elrejtése nemcsak esztétikus, de a a panelek között megtalálható négyzet illetve kör alakú kivitelek moderné és stílusossá teszik a helyiséget.
Az UGR index egy összetett jelenség leegyszerűsített mutatószáma. A Unified Glare Rating a világítótestek káprázási értékét jelenti. Ugyan nagyon sok tényezőtől függ, hogy mennyire káprázik a szemünk az adott fényviszonyok között – ilyen például a szoba mérete, a fényt visszaverő felületek típusa és megannyi egyéb szempont -, de a gyártók igyekeznek egy közös szabványrendszerben meghatározni azt, hogy a különféle fényforrások (pl. led panel) esetén milyen káprázással számolhatunk.
Egy egyszerű példán keresztül könnyedén megérthető az UGR index lényege. Gondoljunk bele, hogy a Nap habár sokszorta nagyobb, mint a Földünk, innen nézve apró fényforrásnak számít. Ha belenézünk, akkor káprázni fog a szemünk. Ugyanez történik akkor is, ha egy apró forrásba tekintünk, mint amilyen egy spotlámpa. Viszont a gyártók már rég rájöttek arra, hogyha ugyanakkora fényerősséget akarnak elérni káprázás nélkül, akkor elegendő megnövelni a fénykibocsátó test méretét. Ez történhet úgy is, hogy nem magát a lámpatest méretét növelik meg, hanem úgynevezett fényelosztó réteggel veszik körül. A hétköznapi életben tipikusan ezt az elvet követik az állólámpák, ugyanis az izzókat körülölelő lámpaburák képesek egyenletesebbé tenni a fényt, és ezáltal csökkentik a káprázást.
Fontos, hogy az UGR index csak a beltéri világításra vonatkozik, és az EN 12494 szabvány szerint kerül meghatározásra. E szerint a 10 körüli értékű világítótestek nem okoznak káprázást, a 25-ös értékkel rendelkezők már nagyban bántják a szemünket, a 28-30 pedig gyakorlatilag elviselhetetlenné teszik a fényforrást. Ennek tükrében érdemes a led panelek vásárlása előtt tájékozódni.
Vágjunk egy akkora nyílást a gipszkarton álmennyezeti részébe, amely 1-1.5 cm-el kisebb mint maga a LED panel. A LED panel két oldalára szereljük fel a négy rugós klipszet. Az egyik oldalon lévő klipszeket akasszuk be a gipszkartonon vágott nyílásba, a másik oldalon lévő részt pedig hajtsuk fel, majd toljuk a gipszkarton síkja fölé és engedjük el. Ennek köszönhetően a rugós klipszek automatikusan felhúzzák a gipszkartonhoz a LED panelt.